FİNCANDA KAHVE PİŞİRMEArkadaşlar merhabalar okullar tatil olduğu için hiç evde durmuyoruz geziyoruz akrabalarımızı, arkadaşlarımızı, çok iyi geldi bu tatil bana akşama ne pişirsem derdi yok bulaşık derdi yok. Kuzumunda keyfine diyecek yok hadi gidiyoruz diyorum hemen şapkasını takıyor başına kapıya koşuyor çok seviyor gezmeyi pek bloğumla ilgilenemiyorum vakit bulamıyorum şu an da yatmak üzereydim ki bu tarifi mutlaka eklemem gerek diye düşündüm bir gün daha sabredemezdim. Sevgili Emine arkadaşımın tarifi izin alamadım kendisinden hemen sizinle paylaşmak için umarım kızmaz bana. Türk kahvesini fincanda yapmamızı önermiş bize üye olduğumuz forumda kaç gündür merak ediyordum sonunda denedim ve gerçekten nefis oldu. Hadi canım fincan o ısıya dayanmaz dediğinizi duyar gibi oldum başta bende inanamadım ama gerçekten oluyormuş zaten kendim denemediğim bir şeyi asla paylaşmam sizinle.
Tarif dedim ama tariflikte bir şey yok aslında kahve fincanımıza 1 tatlı kaşığı kahve 1 tatlı kaşığı şeker koyuyoruz.


Fazla ağzına kadar dolu olmayacak şekilde suyumuzu ekleyip güzelce karıştırıyoruz.


En küçük ocağımızda en kısık ısıda kahvemizi pişirmeye başlıyoruz fincanala birlikte, kahve hafif fokurdamaya başlayıp kenarları hafif kabarmaya başlayınca ocaktan alıyoruz fincan sıcak olduğu için ocaktan alıncada pişmeye devam ediyor bu yüzden taşmaması için alıyoruz ocaktan fokurdayınca.


Belki misafirlere yapmak eziyet olur tek tek uğraşmak ama şöyle eşinizle karşılıklı bir kahve keyfi yapmak için ideal nefis bir tat katıyor kahveye bu şekilde pişirmek bir deneyin farkı göreceksiniz.
Afiyet Olsun..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !